Fan Fictions about One direction

Reklamy SEM jinak ignoruju


Large


Halloween

2. november 2010 at 16:09
Ahojky tohle je můj první článek,bude se týkat HALLOWEENU ;)

Halloween (nebo Hallowe'en) je každoroční svátek  pozorované na 31. října, a to především ve Velké Británii,Irsku,Kanadě a USA.
To má kořeny v keltské slavnosti Samhain a křesťanské svátky Den všech svatých ale je dnes velmi světská oslava.
Halloween společné aktivity zahrnují trik-nebo ošetřovat na sobě kostými a účast na kostým stran, Carving jack-O-lucerny, duch,zájezdy,táboráky, jablko houpání, návštěva strašidelných atrakcí, páchá žerty, vyprávět strašidelné příběhy a jiné děsivé příběhy, a sledování hororů.

Historie Halloweenu:
Shodovat se k co může být rekonstruováno vír starověkých Keltů, nový rok začínal kolem 1. listopadu nebo na novém měsíci blízko toho data, den odkazoval se na v moderní gaelský jako Samhain ("osít-v" nebo alternativně "Sa-ven", mínit: Konec léta). Jen jak západ slunce znamenal start nového dne, kratší dny znamenaly start nového roku; proto díkuvzdání za sklizeň zahájilo každý rok v noci předcházet podzim datum nového roku. Po přijetí římského kalendáře s jeho fixovanými měsíci, datum začalo být slaven nezávisle na Moonových fázích.
Jak 1. listopadu je první den nového roku, den také znamenal začátek Wintera, který Kelti často se sdružili se smrtí člověka. Keltové také věřili tomu 31. října (noc před novým rokem), oddělování hranice mrtvý od života stal se zastřený. (Tam je bohatý a neobvyklý mýtický systém v práci tady; svět ducha, bydliště "Sidhe," také jak mrtvý, byl přístupný přes mohyly. Tyto kopce se otevřely u dvou časů v průběhu roku, udělání začátku a konce léta vysoce duchovně zvučný.)
Přežití Keltů během chladných krutých zim, závisel na proroctvích jejich kněží nebo Druids. Oni věřili, že přítomnost duchů by pomáhala ve schopnostech kněží dělat budoucí předpovědi.
Přesné zvyky pozorované v každé keltské oblasti se liší, ale oni obecně zahrnovali osvětlení ohňů a zesílení hranic, přes kterého zlomyslní duši by mohli se křížit a ohrožovat společnost.
Jako většina zachovávání kolem tohoto období, teplo a komfort byli zdůrazněni, shovívavost nebyla. Zásoby konzervovaného jídla byly potřeboval trvat přes zimu, ne pro strany.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement